Gülsün SağlamerProf. Dr. Gülsün Sağlamer

1945 Trabzon doğumlu olan Gülsün SAĞLAMER, ilk, orta ve lise öğrenimlerini Trabzon'da tamamladıktan sonra, 1962 yılında girdiği İTÜ Mimarlık Fakültesi'nden 1967 yılında Y. Müh. Mimar olarak mezun oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi'nde 1973 yılında Doktor, 1978 yılında Doçent, 1988 yılında Profesör unvanlarını aldı.

1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nin ilk kadın Rektör Yardımcısı olarak göreve başlayan Sağlamer, 1996 yılında ise İstanbul Teknik Üniversitesi’nin ilk kadın Rektörü olarak seçildi ve 2004 yılına kadar görevini sürdürdü.

2005-2009 yıllarında EUA “European University Association” Yönetim Kurulu üyeliğine 4 yıl için seçilmiştir (2004-2009). Halen EUA /IEP “Institutional Evaluation Programme”ın Yönetim Kurulu Üyesi (2009-2013), IAUP “International Association of University Presidents” in Yönetim Kurulu üyesi (2002-) ve Avrupa Konseyinin Başkanı, CMU “Community of Mediterranean Universities”’in Başkan Yardımcısıdır. Avrupa Komisyonu “Marie Curie People Programme Advisory Group” da 2006 yılından beri üye olarak bulunmaktadır.

Kendi alanının dışında 1992 yılından beri yükseköğretim ile ilgili, Rektör seçildiği 1996 yılından beri ise bilim, mühendislik ve teknolojide kadın akademisyenler konusunda araştırmalar yapan ve 40’ın üzerinde davetli konuşma veren Gülsün Sağlamer bu alanda Avrupa Birliği Çerçeve Programlarından FP 6 Ve FP7 kapsamında desteklenen projelerde ve “Expert Group” lar da görev almıştır.

2006 – 2014 yılları arasında Kadir Has Üniversitesi Mütevelli Heyet üyesi olan Gülsün Sağlamer, 2 Aralık 2019 tarihi itibarıyla yeniden Mütevelli Heyet üyeliğini sürdürmektedir.

 

Nüket GermirliNüket Germirli

Nüket Germirli 1962 yılında İstanbul’da doğmuştur. 1980 Yılında İstanbul Amerikan Robert Lisesi’ nden, 1984’te Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Lisans programından, 1994 yılında ise Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Yüksek Lisans programından mezun olmuştur.

Kariyerine Pfizer İlaçları A.Ş. ‘de Finans Uzmanı olarak başladıktan sonra İK Yöneticisi, Satış Etkinlik Departmanı Yöneticisi ve Ulusal Satış Müdürü görevlerini üstlenmiş, Lundbeck’te Pazarlama Direktörü, Novo Nordisk’de İnsan Kaynakları ve İletişim Direktörü olarak çalışmıştır. Kariyeri boyunca, süreç yapılandırma, strateji geliştirme, değişim liderliği ve bütçe & karlılık sorumlulukları almıştır. İnsan Kaynakları Yönetim Sistemleri’nin ve Yetenek Döngüsü süreçlerinin geliştirilmesi, Liderlik ve Yüksek Performanslı Ekip Gelişimi programlarının tasarlanması ve hayata geçirilmesi konularında aktif görevler üstlenmiştir.

Emekliliğini takiben kendi danışmanlık şirketini kuran Nüket Germirli, İnsan Kaynakları Yönetim Danışmanlığı yapmakta ve Lider Gelişimi programları yürütmektedir. 2013 Yılından bu yana Profesyonel İş Kadınları Derneği (PWN) İstanbul’un ve 2017 yılından bu yana Payda Derneği’nin aktif gönüllü üyesi olarak çalışmaktadır. PWN İstanbul’un dernek faaliyetleri çerçevesinde, Mentorluk ve Modern Çalışma Yöntemleri Çalışma Grubu’nda görevler üstlenmiştir. PWN İstanbul bünyesinde Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Çalışma Grubu’nun liderliğini yürütmekte olup Kadir Has Vakfı yönetim kurulu üyesidir.

 

 Murat KöyüMurat Köylü

Mimarlık mezunu olan Murat Köylü 2008’den bu yana sivil toplum kuruluşlarında gönüllü ve profesyonel olarak yer alıyor. İlgi alanındaki insan hakları konuları arasında LGBTİ+ hakları, HIV ile yaşayanların insan hakları, nefret söylemi, nefret suçları, ayrımcılık ve sosyal içerme yer alıyor. Halen Kaos GL Derneği’nde İnsan Hakları Program Koordinatörü ve STGM’de yönetim kurulu üyesi olarak görev yapıyor.